GEORGIA ATHLETIC DIRECTORS ASSOCIATION
Your Subtitle text
2004 Award Winners
2004 Georgia Athletic Directors Association Award Winners



Classification A.D.'s of the Year

CLASS A -- Robert Douberly, Ware County Magnet
CLASS AA -- Kenny Moore, Morgan County
CLASS AAA -- John East, Lovett
CLASS AAAA -- Chuck Landy, Heritage
CLASS AAAAA -- Bob Stinchcomb, Eagle's Landing


State A.D.

Ed Pilcher, Thomas County Central

N.I.A.A.A. Award of Merit
Tommy Marshall, Marist

Distinguished Service
Dr. Bucky Wagner, Ga Southern University

Citation Award
Johnny Seabrooks, Dougherty Co. Schools


Region A.D.'s of the Year

Class A

1A -- Robert Douberly, Ware Co. Magnet
2A -- Matt Troutman, Taylor Co.
3A -- Mike Carswell, Savannah Country Day
4A -- Britt Ingle, Wheeler Co.
5A -- Richard Burlingame, Landmark Christian
6A -- Marty Wild, Temple
7A -- Larry Campbell, Lincoln Co.
8A -- Tim Corbett, Jefferson


Class AA

1AA -- Eric Soliday, Americus
2AA -- Craig Davis, Pierce Co.
3AA -- Ron Flott, Southeast Bulloch
4AA -- Eugene Abrams, Macon Co.
5AA -- Carter Wilson, Decatur
6AA -- Larry Bing, Coosa
7AA -- Kenny Moore, Morgan Co.
8AA -- Dexter Wood, Buford


Class AAA

1AAA -- Tim Hathcock, Worth Co.
2AAA -- Rob Porterfield, South Effingham
3AAA -- Rick Tomberlin, Washington Co.
4AAA -- John Peacock, Dodge Co.
5AAA -- John East, Lovett
6AAA -- Rayvan Teague, Carrollton
7AAA -- Harold Daniels, North Hall
8AAA -- Charles Winslette, Stephens Co.


Class AAAA

1AAAA -- Rusty Gana, Ware Co.
2AAAA -- Jamie Cassady, Griffin
3AAAA -- Buzz Busby, Statesboro
4AAAA -- Jennifer Baggett, Chapel Hill
5AAAA -- Steve Dennis, Columbia
6AAAA -- Jerry Cauley, Forsyth Central
7AAAA -- Chris Sikes, Ridgeland
8AAAA -- Chuck Landy, Heritage


Class AAAAA

1AAAAA -- Lamar Drew, Coffee
2AAAAA -- Bob Stinchcomb, Eagle's Landing
3AAAAA -- Greg Reed, Camden Co.
4AAAAA -- Gaston Green, Newnan
5AAAAA -- Barry Christensen, North Cobb
6AAAAA -- Michael Baker, Cherokee
7AAAAA -- TBA
8AAAAA -- Chris Culpepper, North Gwinnett


Website Builder